Nr 3 (298) • MARZEC 2022
16 mar 2022

Nr 3 (298) • MARZEC 2022

GAZETA W FORMACIE PDF (12,5 MB) – POBIERZ

Na okładce marcowego numeru nowy most, a właściwie kładka, na rzece Supraśl. Kto pamięta kąpielisko na Błotnej? Ja pamiętam, jako dziecko chodziłam chyba z babcią, która mieszkała na początku ul. Michałowskiej. Razem z innymi dzieciakami pluskałam się w płytkiej wodzie tuż przy moście. Przyznaję, że częściej z dziećmi z końca ul. Michałowskiej i Polnej oblegaliśmy  Dzierniakówkę za cmentarzem. I tu, i tam  pływaliśmy „po warszawsku, czyli brzuchem po piasku”. Ulica Błotna zawsze była bardzo błotna. Jej mieszkańcy długo czekali na porządną drogę i teraz są bardzo zadowoleni, kiedy po deszczu mogą w eleganckich bucikach stukać po kostce. Zauważyli też, że wzrosło zainteresowanie mieszkańców Gródka ulicą i mostem. To teraz popularne miejsce spacerów. Nawet myśleli, żeby zmienić nazwę z Błotnej na ulicę Spacerową. Nierzadko widzą spacerowiczów z psami. I tu życzenie mieszkańców jednej z najstarszych ulic. Dobrze by było, żeby właściciele sprzątali po swoich pupilach.

Pamiętacie ubiegłoroczną wystawę fotograficzną, którą można było m.in. oglądać przy Top Markecie „Kobiety z pasją”? Tym razem pracownicy GCK z okazji Dnia Kobiet zaprosili kobiety z zakładów pracy na terenie gminy Gródek do udziału w akcji, wystawie fotograficznej pn. „ Kobiety pracujące”. Należało zrobić fajne zdjęcie grupy kobiet np. w budynku lub przed budynkiem miejsca pracy. Dzięki Wam udało się przygotować galerię fotografii, które na pewno po latach będą świetną pamiątką. Publikujemy je w tym numerze gazety. Rano 8 marca zostaną zaprezentowane przed dużym sklepem Top Market, potem będzie można je zobaczyć w budynku GCK, na facebookowej  stronie domu kultury. Bardzo się cieszymy, że w akcji wzięło udział ponad dwadzieścia zakładów pracy.

Kobietki rządzą w tym numerze! Nie dość, że królują na 3 środkowych kolorowych stronach, to są również obecne w innych tekstach. Swoje dziesiąte urodziny obchodzi gródecki fitness. To właśnie 10 lat temu Magda Łotysz – instruktorka fitnessu, świeża mieszkanka Gródka postanowiła stworzyć grupę ćwiczących kobiet. Tak jak mówi w wywiadzie przez te wszystkie lata przewinęło się przez grupę ok.150 różnych osób. Jak powtarzają fitnessowe dziewczyny – chodzą dla przyjemności, żeby wyjść z domu, żeby się poruszać, spędzić czas z dziewczynami, żeby się pośmiać, porozmawiać. To taka forma integracji. Z kolei Aktywne Seniorki świętują piąte urodziny. Minęło 5 lat, a babeczki ciągle utrzymują grupę, dochodzą  nowe osoby. Pani Wala – przewodnicząca stowarzyszenia Aktywny Senior śmieje się, że może nabrały mocy, jak kilka lat temu  podczas wycieczki w Druskiennikach przebywały w kopule mocy.

Trzeba wspomnieć jeszcze o innych kobietach. Kobiety uciekające razem z dziećmi przed wojną w Ukrainie są już też w naszej gminie…

Podpowiadajcie tematy, nadsyłajcie swoje zdjęcia, artykuły, listy do 20 marca na adres dsulzyk(at)gckgrodek.pl

Dorota Sulżyk – redaktor naczelna WG-HN

Remont ul. Błotnej i budowa nowej kładki na rzece Supraśl;

– Relacja z XXXIV Sesji Rady Gminy Gródek;

– Sprawozdanie z działalności Wójta Gminy w okresie międzysesyjnym;

– „Fitness? Nie dla rekordów i kaloryferów na brzuchu” – Rozmowa z Magdą Łotysz z okazji 10-lecia gródeckiego fitnessu;

– „Fitness? To też forma integracji” – Wypowiedzi uczestniczek zajęć fitnessu w GCK w Gródku;

Wieści z GCK: m.in. „Bulbamovie w Gródku”, Gródecka kultura dofinansowana, tekst piosenki „Konik warany” z cyklu Rozśpiewana Gródecczyzna;

– Zdjęcia z wystawy fotograficznej pn. „Kobiety pracujące z Gminy Gródek”;

– Koło literackie: Stanisław Dąbrowski – wiersz oraz informacja o autorze;

Wieści z Biblioteki Gminnej: Wieczór Walentynkowy, Tapicerowanie w bibliotece;

– Jubileusz Aktywnych Seniorek (5-lecie stowarzyszenia Aktywny Senior);

– Wieści szkolne: m.in. Akcja ekologiczna, Spotkanie uczniów kl. Va z wójtem na temat pracy gminy i funkcjonowania samorządu gminnego, Spotkanie uczniów kl. V z Radkiem Kuleszą, Wywiad z Zuzanną Grodzką, wywiady uczniów kl. V na temat szkoły w ramach cyklu „Rozmawiać warto z każdym”;

– Cykl Historyczne Impresje o Ziemi Gródeckiej i jej mieszkańcach (4) „Jezioro Wiejki” (autorka- Wiera Tarasewicz);

– Informacja z GOPS w Gródku;

– Cykl Tak to było „Droga w nieznane” (autor – Janusz Cimochowicz);

– Cykl W ogrodzie i kuchni „Odcinek sześćdziesiąty ósmy. Marcowe cięcie hortensji” (autorka- Barbara Niczyporuk);

– 1 procent dla osób i organizacji z naszej gminy;

– Listy, porady, ogłoszenia, reklamy;