Nr 6 (301) • CZERWIEC 2022
08 cze 2022

Nr 6 (301) • CZERWIEC 2022

POBIERZ GAZETA W FORMACIE PDF (10MB)

Ostatnio w jednym ze swoich wierszy zamieszczonych na facebooku Marzenka przypomniała dawną budkę z lodami: „Idąc spacerkiem/ Przy rzece wspominasz/ Budkę stojącą niegdyś z lodami/ Swojskiej roboty/ I pamiętasz tę kolejkę/ Jak dziś w niedzielę…” Oczywiście, że doskonale pamiętam tę kolejkę i smak śmietankowych lodów. Tylko nie mogę sobie przypomnieć, czy moje pierwsze lody w sezonie były z okazji pochodu pierwszomajowego czy Dnia Dziecka. Od ilu lat nie ma już tej budki niedaleko mostu? Podczas majowej rozmowy z trzecioklasistami pojawił się pomysł wybudowania restauracji z hotelem w Gródku nad rzeką Supraśl. Także plany zagospodarowania tych okolic są już w głowach najmłodszych wizjonerów. Przeczytajcie, jakie wystrzałowe pomysły i marzenia mają uczniowie kl. III b. Kuba w swoim hotelu ma już zapewniony wystrój wnętrz, ochronę, kancelarię prawną… A to wszystko za sprawą swoich koleżanek i kolegów z klasy.

Na pewno wiele ciekawych pomysłów młodszych i starszych mieszkańców Gródka będzie można wkrótce zrealizować dzięki Inicjatywom Lokalnym. GCK w Gródku właśnie ogłosiło nabór na wnioski konkursowe, które od 1 do 23 czerwca b.r. może złożyć każdy, kto mieszka w naszej gminie. Do zdobycia jest ponad 4 tysiące zł na każde działanie! Także warto skorzystać. Kiedy podobny program był realizowany w 2018 r., inicjatywy cieszyły się ogromną popularnością. Skorzystali wtedy nie tylko mieszkańcy Gródka, ale i Wiejek, Mieleszek, Słuczanki.

Do tego numeru przeprowadziłam wywiad z panią Eugenią Chren z Wiejek, która w maju skończyła 100 lat. Zawsze mnie wzruszają takie rozmowy, a miałam szczęście i przyjemność mieć już trzech takich dostojnych rozmówców. Za każdym razem zadaję im pytanie, co trzeba robić, żeby mieć niezłą kondycję i tak długo żyć. Pani Gieni na pewno pomagał i pomaga na co dzień dobry humor.

Uświadomiłam sobie, że pani Gienia jest rówieśnicą szkoły w Gródku, której jubileusz 100-lecia zbliża się wielkimi krokami. I właśnie z tej okazji Szkoła Podstawowa w Gródku we współpracy z naszą gazetą lokalną WG-HN oraz Towarzystwem Przyjaciół Ziemi Gródeckiej ogłosiły konkurs na  wspomnienia z czasu spędzonego w szkole w Gródku pod nazwą „Obrazki z lat szkolnych”. Jest okazja, żeby przypomnieć najbardziej szalone psikusy, najciekawsze czy też najśmieszniejsze lekcje, ulubionych nauczycieli, szkolne dyskoteki, koleżanki i kolegów ze swojej klasy, wyjazdy na wykopki… Każdy z absolwentów ma zapewne o czym opowiadać. Także, proszę Państwa, piszcie teksty na konkurs. Pracę wraz ze zdjęciami należy wysłać do 31.07.2022  na adres e-mail dsulzyk(at)gckgrodek.pl lub elagres(at)interia.pl Na zwycięzców czekają nagrody.

Podpowiadajcie tematy, nadsyłajcie swoje zdjęcia, artykuły, listy do 25 czerwca na adres dsulzyk(at)gckgrodek.pl

Dorota Sulżyk – redaktor naczelna WG-HN

– Fotorelacja i relacja z XVII Spartakiady Samorządowej Powiatu Białostockiego;

– Relacja z XXVI sesji Rady Gminy Gródek;

– Sprawozdanie z działalności Wójta Gminy w okresie międzysesyjnym;

WG-HN pyta, Wójt odpowiada;

– „Hotel z restauracją nad Supraślą” – Rozmowy z trzecioklasistami;

Wieści z GCK: m.in. Inicjatywy Lokalne- rusza nabór na Wasze pomysły!, Majówka w GCK, Trzydniowe warsztaty, Dzień Dziecka w GCK;

Aktualności: m.in. Szkolenie w OSP, Pani Eugenia skończyła 100 lat, Spotkania pszczelarzy w cerkwi w Mostowlanach;

Kącik Aktywnego Seniora – Akcja ukwiecania Gródka, Wycieczka do Suwałk;

Wieści z Biblioteki Gminnej: m.in. „Żywa Biblioteka Gródek”, Konkurs plastyczny „Mój ulubiony bohater książkowy”, Spotkania autorskie, Teatrzyk Kamishibai;

– Wieści szkolne: m.in. Egzaminy w Szkole Podstawowej w Gródku, Nauka jest wokół nas, „Jak ogień z wodą” – Podlaski Festiwal Nauki i Sztuki, Wadim mistrzem Polski w sumo;

Cykl Historyczne Impresje o Ziemi Gródeckiej i jej mieszkańcach (7) „Z kolejką wąskotorową w tle” (autorka- Wiera Tarasewicz);

– „Było ciężko, ale wesoło” – Rozmowa ze stulatką panią Eugenią Chren z Wiejek;

– Cykl Tak to było „Kradzieże i grabieże” (autor – Janusz Cimochowicz);

– Cykl W ogrodzie i kuchni „Odcinek siedemdziesiąty pierwszy. Botaniczny od kuchni” (autorka- Barbara Niczyporuk);

– Listy, porady, ogłoszenia, reklamy;