Nr 3 (246) • Marzec 2017
01 gru 2017

Nr 3 (246) • Marzec 2017

Pobierz PDF

Drodzy Czytelnicy! Marcowe roztopy. Raz na kilka lat na przedwiośniu wylewa Supraśl i inne mniejsze i większe rzeki, tudzież zbiorniki wodne  w naszej gminie. Ogromną wodę dokoła nurtu Supraśli widać z różnych miejsc w Gródku. Jedno z ujęć prezentuje się na okładce.  Wkrótce 8 marca, a u nas aż dwa wywiady z mężczyznami ( z Pawłem Zawadzkim i Danielem Sjargi).  Obiecuję, że zrekompensujemy to w następnym numerze i królować będą w nim kobiety.

Tymczasem proponujemy trochę archiwalnych zdjęć z kobietami uwiecznionymi na gródeckich ulicach, w domach i urzędach. Kontynuujemy cykl „Młodzi zdolni”. Daniel Sjargi – jeszcze dwa lata temu uczeń naszego gimnazjum, dziś II LO w Białymstoku,  aktywny i energiczny młody człowiek,  sam o sobie mówi:  „Nie lubię siedzieć w miejscu, zależy mi na działaniu”. Na pewno jeszcze o nim usłyszymy, tym bardziej, że swoją przyszłość ma zamiar związać z Gródkiem. W tym numerze również drugi  artykuł z serii wywiadów z sołtysami („Radości i smutki w Radunienie”).Pani Elżbieta Cywoniuk z Radunina już trzecią kadencję sprawuje tę funkcję. Po raz kolejny przekonałam się, że przez pryzmat takich rozmów świetnie poznaje się wieś – jej historię i  ludzi w niej żyjących. Mam nadzieję, że podzielacie moje zdanie.  A moja rozmówczyni wie dużo na temat przeszłych wydarzeń w Raduninie. Niestety, przeważają te smutne, tragiczne, dotyczące najczęściej  II wojny światowej. Z tym wydarzeniem związany jest też apel pani Ewy Bozik, aby ocalić pamięć ludzi z naszej gminy, którzy wtedy zginęli, walcząc o ojczyznę na różnych frontach. W swoim artykule prosi o współpracę wszystkich zainteresowanych tematem.

– Relacja i fotorelacja z Balu Charytatywnego 2017 na rzecz dzieci z Zespołu Szkół w Gródku;

– Relacja z XXVII Sesji Rady Gminy Gródek;

– Informacja o pracy Wójta w okresie międzysesyjnym”;

– „Zdobienia domów drewnianych”;

– Rozmowa z Pawłem Zawadzkim – Prezesem Stowarzyszenia Góra Zamkowa;

– Wywiad z Danielem Sjargi –  „Nie lubię siedzieć w miejscu, zależy mi na działaniu”;

– Wieści z GCK- m.in. relacja i fotorelacja z ferii,

– Wieści z Zespołu Szkół w Gródku;

– Kolejny odcinek „Okruchów Ziemi Gródeckiej” autorstwa Wiery Tarasewicz – „Spółdzielnia Kółek Rolniczych w Gródku” (cz. I);

– Tekst Ewy Bozik „Pamięć – pomostem  między przeszłością a przyszłością”;

– „Wywiezieni na roboty” – praca konkursowa Gabriela Petelskiego;

– Podsumowanie Konkursu „Każdy Pisać Może”;

– Wieści z Nadleśnictwa: „Borsucza Nora 2017”;

– Kolejny odcinek cyklu Barbary Niczyporuk „W ogrodzie i kuchni” pt. „Odcinek dziewiętnasty –  Tym razem o miłości”;

– I podlodowe zawody wędkarskie w Zarzeczanach;

– listy, porady, ogłoszenia, reklamy;

PS. Apel do Was: jeśli ktoś ma niepotrzebne archiwalne (z pierwszych ośmiu lat) numery „WG-HN”, bardzo proszę o  przyniesienie ich do redakcji. Chcielibyśmy odtworzyć całe archiwum, a jeszcze ciągle brakuje nam starych numerów. Zapraszamy do współpracy. Podpowiadajcie tematy, nadsyłajcie swoje zdjęcia, artykuły, listy do 20  marca na adres dsulzyk(at)gckgrodek.pl

Miłej lektury! I do usłyszenia w kwietniu!

Dorota Sulżyk – redaktor naczelna WG-HN