Nr 2 (256) • Luty 2018
06 lut 2018

Nr 2 (256) • Luty 2018

Pobierz PDF

Drodzy Czytelnicy! Grudzień i styczeń to od lat, przynajmniej w naszym kraju, miesiące organizowania akcji pomagania innym. Takie dwie najważniejsze i z roku na rok zakreślający coraz większy zasięg to Szlachetna Paczka i oczywiście Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Związany jest z tym na pewno okres bożonarodzeniowy i chęć podarowania czegoś dobrego potrzebującym. Nasza prowincja ma też w tym swój udział. W 2017 roku po raz pierwszy został zarejestrowany  w ogólnopolskim systemie Szlachetnej Paczki Rejon Gródek i okolice. W pracach przy organizacji całej akcji wzięło udział 10 wolontariuszek, głównie (ale nie tylko) związanych ze szkołą Podstawową w Gródku. O Szlachetnej Paczce z naszego rejonu przeczytacie w artykule liderki zespołu pani Danuty Garkowskiej. Na pewno ciekawym wydarzeniem był przyjazd polityka, posła na sejm i muzyka Pawła Kukiza, który wybrał rodzinę z naszego Rejonu i osobiście zawiózł jej paczkę.  Jak pisze autorka artykułu: „To było ważne i ciekawe przeżycie. Mogłyśmy spotkać się i porozmawiać z ważnymi i znanymi ludźmi. Rozmowy dotyczyły problemów ludzi objętych Szlachetną Paczką, ale też życia mieszkańców gminy Gródek.” 14 stycznia zagrała Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Nasi wolontariusze ze Szkoły Podstawowej w Gródku przez całą niedzielę zbierali datki do serduszkowych puszek. Po południu spotkaliśmy się w GCK, żeby te puszki jeszcze bardziej zapełnić. Bardzo cieszyło to, że tak szybko i bez problemu udało się zgromadzić fanty na licytację i loterię, że znalazły się chętne osoby do wystąpienia na scenie tego dnia. A kiedy okazało się, że jest tyle osób, które tak emocjonalnie wspierają akcję podczas licytacji ( zainteresowani dzielnie i hojnie  „walczyli”  o fanty),  radość była nie do opisania. Dlaczego? Może w szpitalu ich dzieci, rodzice, oni sami, korzystali ze sprzętu oklejonego orkiestrowymi serduszkami?  A może po prostu bezinteresownie? A może dlatego, że pomagają też inni i ta cała atmosfera jest zdrowo zaraźliwa?

W marcowym numerze chcielibyśmy opublikować kilka gródeckich historii miłosnych. Jeśli chcielibyście podzielić się z nami takimi historiami dotyczącymi Waszej rodziny, sąsiadów, znajomych, dajcie znać.

– Lista i zdjęcia laureatów konkursu na Najładniejszą Bożonarodzeniową Dekorację Posesji Na Terenie Gminy Gródek;

– Relacja z XXXV i XXXVI Sesji Rady Gminy;

– „Zmiana opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi w 2018 r.”;

– Aktualności: m.in. „Szlachetna Paczka 2017”, „Wizyta studyjna podlaskich samorządowców w Feldheim”, „graMy w szachy!”;

– „ Wieczór Kolęd”;

– „26. Finał WOŚP w Gródku”;

– Fotorelacja z Wieczoru Kolęd i Finału WOŚP w Gródku;

– Wieści z Zespołu Szkół w Gródku;

– Wspomnienie pani   Haliny Matejczuk  „Moje miasteczko”;

– „Tylko się cieszyć, że Gródek tętni piłką nożną”- Wywiad z Janem Łotyszem, trenerem w szkółce sportowej Gryfik

– „Czy byłeś bożonarodzeniowym hipokrytą? Krótka refleksja poświąteczna.”;

– „Dlaczego z naszego krajobrazu znikają domy drewniane?”;

– X część cyklu „Tak to było” aut. Janusza Cimochowicza –„W polu i zagrodzie. Hodowla zwierząt”;

– Kolejny odcinek cyklu „Wyrazy gródeckie”;

– Kolejny odcinek cyklu Barbary Niczyporuk „W ogrodzie i kuchni”- odcinek XXIX „Plany, plany”;

– 1 procent dla dzieci z naszej gminy

– Porady, ogłoszenia, reklamy;

Bardzo dziękujemy panu Janowi Boczko za udostępnienie skanów najstarszych numerów „WG-HN”.

Jeśli ktoś z Was ma niepotrzebne, zalegające archiwalne (z pierwszych ośmiu lat) numery, bardzo proszę o  przyniesienie ich do redakcji. Chcielibyśmy odtworzyć całe archiwum, a jeszcze ciągle brakuje nam starych numerów.

Zapraszamy do współpracy. Podpowiadajcie tematy, nadsyłajcie swoje zdjęcia, artykuły, listy do 20 lutego na adres dsulzyk@gckgrodek.pl

Dorota Sulżyk (redaktor naczelna „WG-HN”)