DNI GRÓDKA 2023

17 czerwca 2023 - 18 czerwca 2023

programplakat dg23

Dni Gródka 2023 – koncerty i moc atrakcji dla dzieci

Zespół Łzy uświetni kolejną edycję „Dni Gródka”. Nie zabraknie koncertów, atrakcji i wydarzeń towarzyszących. Święto miejscowości odbędzie się 17-18 czerwca 2023 roku w amfiteatrze nad zalewem w Zarzeczanach.

Pierwszy dzień odbędzie się pod hasłem „koncertowy Gródek”. Nie zabraknie miejscowych zespołów ale również gości. Natomiast drugiego dnia szykujemy moc atrakcji głównie dla dzieci i młodzieży.

W sobotę 17 czerwca od godz. 17.00 na deskach sceny amfiteatru nad zalewem w Zarzeczanach wystąpią zespoły działające przy Gminnym Centrum Kultury w Gródku oraz uczniowie Szkoły Podstawowej. Gwiazdą wieczoru będzie zespół Łzy, znany z takich utworów jak „Agnieszka”, czy „Narcyz się nazywam”. Supportem dla zespołu będzie koncert Mai Dąbrowskiej (wokal) i Serafina Skowrońskiego (pianino). Duet zaprezentuje muzykę pogranicza w autorskim opracowaniu. Na zakończenie odbędzie się potańcówka z zespołem Metro, którą zrealizowano dzięki dotacji Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji. W trakcie wydarzenia obędzie się ogłoszenie wyników i wręczenie nagród w III edycji Nagrody Wójta Gminy Gródek „Biały Gryf”. Obok sceny ustawiony zostanie namiot promocyjny gminy Gródek, w którym będzie można otrzymać foldery i przewodniki po gminie Gródek. Na terenie wydarzenie nie zabraknie atrakcji dla dzieci oraz wystawców ze słodkościami, gastronomią i zabawkami. Swoje stoiska będą miały również Koła Gospodyń działające w gminie Gródek.

18 czerwca to święto najmłodszych – dzień poświęcony najmłodszym. Od godz. 12.00 organizatorzy zapewniają bezpłatne atrakcje tj. ośmiornica, Madagaskar, basen z piłeczkami, bramka celnościowa, bungee run, gladiatorzy oraz namiot GCK – mega kolorowanka i wspólne gry i zabawy. Na scenie odbędą się prezentacje konkursowe I edycji konkursu „Gmina Gródek ma talent!”. O godz. 15.00 będzie można obejrzeć widowiskowy pokaz ratownictwa technicznego – techniki uwalniania poszkodowanych uwięzionych w pojeździe, udzielania pomocy przedmedycznej oraz gaszenia płonącego pojazdu w wykonaniu Ochotniczej Straży Pożarnej w Gródku. Swoje stoisko będzie miało również Nadleśnictwo Waliły.

Organizatorzy: Gminne Centrum Kultury w Gródku, Gmina Gródek

Partnerzy: Ochotnicza Straż Pożarna w Gródku, Biblioteka Publiczna w Gródku, Szkoła Podstawowa w Gródku, Nadleśnictwo Waliły, Fast event, Stowarzyszenie Aktywny Senior, Koło Gospodyń  Wiejskich w Gródku, Ale Babki ze Słuczanki, Koło Gospodyń Wiejskich „Pasjonatki” w Bielewiczach

Sponsorzy: Bank Spółdzielczy w Białymstoku Oddział w Gródku, FAL-POŻ s.c., Top Market – sklep Adar w Gródku, Chorten – sklep Fresh Market w Gródku, CRS Stacja Demontażu Pojazdów A45 Kasacja Złomowanie, Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych

Patronat medialny: Polskie Radio Białystok, TVP 3 Białystok, Radio Jard, Wiadomości Gródeckie – Haradockija Nawiny