Ładowanie Wydarzenia

« All Wydarzenia

  • To event minęło.

XXI MIĘDZYNARODOWY FESTIWAL SIABROUSKAJA BIASIEDA

31 lipca 2021 : 17:00 - 1 sierpnia 2021 : 02:00

Darmowy
Plakat Siabrouskaja Biasieda 2021

XXI Międzynarodowy Festiwal „Siabrouskaja Biasieda”

31 lipca 2021, godz. 17.00

Amfiteatr nad zalewem w Zarzeczanach

TRANSMISJA “NA ŻYWO”

 

Siabrouskaja Biasieda to jedna z ważniejszych imprez o zasięgu międzynarodowym, prezentująca dorobek kulturowy regionu i twórczość ludową z głównym naciskiem na kulturę mniejszości białoruskiej. Impreza będzie miała charakter koncertu połączonego ze wspólną zabawą, w której uczestniczą wykonawcy i publiczność. Nawiąże do tradycyjnego, zakorzenionego w kulturze słowiańskiej, przyjacielskiego spotkania, na którym nie może zabraknąć muzyki, śpiewu i tańca. Projekt, który w szerokim rozmiarze zaprezentuje rodzimą, ludową kulturę, będzie również okazją do prezentacji bogactwa kultury pogranicza oraz promocji walorów przyrodniczo-turystycznych gminy, powiatu i całego województwa podlaskiego. Udział w imprezie zespołów dziecięcych, młodzieżowych i dorosłych wprowadzi różnorodność repertuarową, a różne rodzaje muzyki i śpiewu dadzą okazję do wspólnej zabawy. Oprócz dobrej zabawy spotkanie umożliwi młodzieży poznanie bogactwa rodzimego folkloru i tradycji regionalnych niezbędnych do określenia tożsamości narodowej, zaś całej społeczności – poznanie wspólnych korzeni, powrót do tradycji oraz uświadomi konieczność pielęgnowania jej dla przyszłych pokoleń.

Jak co roku organizatorzy przygotowują liczne atrakcje i bogaty program artystyczny. W trakcie imprezy oprócz występów zespołów i artystów ludowych odbędą się konkursy: plastyczny dla dzieci w wieku 5-10 lat pn. „Siabrouskaja biesiada widziana oczami dziecka” oraz konkurs na zdjęcie z imprezy z hashtagiem, oceniany przez użytkowników portalu Instagram. Gwiazdą wieczoru będzie zespół Czeremszyna . Urozmaiceniem imprezy będzie występ dziecięcego zespołu taneczno-wokalnego „Padlaski wianok” oraz kapeli „Batareja”, która w repertuarze posiada muzykę Suwalszczyzny, Podlasia, Lubelszczyzny, a także wschodniego pogranicza. Nie zabraknie znanych zespołów promujących muzykę białoruską tj. AS, Dobryje Grajki, czy Souvenir.

Międzynarodowy Festiwal „Siabrouskaja Biasieda” również będzie można obejrzeć na żywo (online) z każdego zakątku Polski i świata poprzez serwis YouTube.

Pociągiem do Walił na XXI Międzynarodowy Festiwal „Siabrouskaja Biasieda”. Bus z Walił bezpłatnie dowiezie nad zalew w Zarzeczanach.
Rozkład jazdy pociągu

Wydarzenie na Facebooku:

https://www.facebook.com/events/335838934822634

Strona wydarzenia:

https://gckgrodek.pl/wydarzenie/xxi-miedzynarodowy-festiwal-siabrouskaja-biasieda/

Mapka dla kierowców:

https://goo.gl/maps/gCD8bNETCxQxfJSY8

Konkurs foto SB 2021

Regulamin, zgoda RODO (PDF, 400kb) – POBIERZ

Plakat konkurs plastyczny

Regulamin, zgoda RODO (PDF, 300kb) – POBIERZ 

logo MSWIA

Zrealizowano dzięki dotacji Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji.

logo Powiat

Zadanie współfinansowane przez Powiat Białostocki.

 

 

Organizatorzy:

Patronat medialny:

SPONSORZY:

logo KOMA

K&K Global Kirill Halushka

Nadleśnictwo Waliły

AM-Medica Michałowo

Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmail

Szczegóły

Start:
31 lipca 2021 : 17:00
Koniec:
1 sierpnia 2021 : 02:00
Koszt:
Darmowy
Wydarzenie Category:
Strona internetowa:
https://www.facebook.com/events/335838934822634

Miejsce

Amfiteatr nad zalewem w Zarzeczanach
Zarzeczany
Gródek, Podlaskie 16-040 Polska
+ Google Map
281735
DD
dni
:
HH
godziny
:
MM
min
:
SS
sek

Już teraz!