- To event minęło.
30. FINAŁ WOŚP W GRÓDKU
30 stycznia 2022 : 09:00 - 17:00
Darmowy30. Finał WOŚP zagra 30 stycznia 2022 roku
Dla zapewnienia najwyższych standardów diagnostyki i leczenia wzroku u dzieci
Chcesz wesprzeć nasz sztab? Jesteśmy otwarci na wszystkie propozycje! Fanty przyjmujemy w godzinach pracy GCK. Masz ochotę upiec słodkości do sklepiku? Daj nam znać!
godz. 10.00 – otwarcie „wośpowego sklepiku” przed budynkiem GCK. Do kupienia ciekawe, fanty oraz słodkości;
godz. 16.00 – koncert zespołu OBRAZ KONTROLNY, s. widowiskowa, wejście za datek do puszki;
godz. 10.00 transmisja – prezentacja sklepiku przy GCK;
godz. 12.00 transmisja z morsowania z Zalewu w Zarzeczanach;
godz. 16.00 transmisja koncertu zespołu OBRAZ KONTROLNY ;
ok. godz. 17.00 transmisja z liczenia zebranych funduszy podczas 30. Finału WOŚP;
Finał WOŚP to jednodniowa zbiórka publiczna, organizowana przez Fundację Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Od wielu lat Finałom WOŚP towarzyszą także akcje internetowe i wydarzenia zamknięte, które rozpoczynają się już na początku grudnia.
Wzrok to najważniejszy zmysł człowieka. Jakiekolwiek problemy z nim związane wpływają na ogólny rozwój i poznawanie świata, dlatego tak istotne jest szybkie stwierdzenie ewentualnych nieprawidłowości i podjęcie leczenia, a czynnikiem niezbędnym do prawidłowej diagnozy i wdrożenia terapii jest nowoczesny sprzęt, którego polskim placówkom brakuje.
Oddziały i pododdziały okulistyki dziecięcej oraz wydzielone łóżka dziecięce w oddziałach okulistyki dla dorosłych działają w 25 ośrodkach w 17 miastach Polski. W całym kraju są też poradnie okulistyki dziecięcej, które również wymagają wyposażenia w nowoczesny sprzęt okulistyczny. Rokrocznie na oddziałach okulistyki dziecięcej hospitalizowanych jest kilkanaście tysięcy pacjentów. Jednymi z najczęstszych powodów, dla których dzieci trafiają do specjalistów z zakresu okulistyki, są – poza pogorszeniem ostrości wzroku – jaskra, zaćma, różnego rodzaju urazy, anomalie rozwojowe i nowotwory. Wiele tych schorzeń wymaga wykonania zabiegów operacyjnych – w 2019 roku przeprowadzono ich blisko 650, z czego najwięcej, ponad 25%, stanowiły operacje guzów*. Specjaliści uwagę zwracają również na krótkowzroczność wśród dzieci i młodzieży, która w coraz większej liczbie krajów przybiera charakter epidemiczny, co ma bezpośredni związek z nadmiernym korzystaniem z urządzeń elektronicznych.
30. Finał – co między innymi będziemy kupować?
- angiograf dwupłaszczyznowy do leczenia siatkówczaka – najczęstszego nowotworu złośliwego gałki ocznej u dzieci
- oftalmoskopy do badania dna oka
- lampy szczelinowe do diagnostyki przedniego odcinka oka
- tonometry do pomiaru ciśnienia śródgałkowego (rogówki i soczewki)
- synoptofory do pomiaru kąta zeza
- urządzenia OCT do bezinwazyjnej diagnostyki schorzeń
- tomografia dna oka
- mikroskopy
- stoły operacyjne