WIDOWISKO “KWIAT PAPROCI’

22 lipca 2022 : 20:39 - 22:00

plakat etno

„SUPRASKA SOBÓTKA” – CYKL SPEKTAKLI PLENEROWYCH I POGADANEK W MIEJSCOWOŚCIACH PRZY RZECE SUPRAŚL.

„Supraska Sobótka„ to wydarzenie, w miejscowościach, które połączyła rzeka Supraśl.  W miejscowościach Gródek, Borki, Supraśl i Wasilków wystawione zostanie widowisko plenerowe „Kwiat Paproci” przygotowane przez Teatr Latarnia w ramach programu EtnoPolska. Po spektaklu artyści porozmawiają z uczestnikami wydarzenia o tradycji, obrzędach i zwyczajach Nocy Świętojańskiej, a chętni widzowie będą mogli  nauczyć się świętojańskich pieśni. Podczas ostatniego spektaklu w Wasilkowie odbędzie się potańcówka z muzyką tradycyjną graną na żywo wraz z warsztatami tańca. Każdy ze spektakli rozpocznie się o zachodzie słońca.

Widowisko “Kwiat paproci”.

“Kwiat paproci” przenosi widzów do świata „dawno, dawno temu”. Do świata, w którym wydarzenia mogły wydarzyć się sto lat temu, ale równie dobrze i wczoraj. Dla kogo warto żyć? Gdzie jest prawdziwe szczęście i co jest tak ważne w życiu? Te pytania warto sobie zadawać nieustannie, pojawiają się one też w spektaklu. Widowisko powstało na podstawie pięknej baśni nawiązującej do polskiej tradycji Nocy Świętojańskiej. Przeznaczone jest zarówno dla dzieci jak i widzów dorosłych.  Przedstawienie emanuje ludową wrażliwością, w którym widz ma okazję w niezwykłej bliskości usłyszeć, dotknąć, zobaczyć, poczuć i być częścią świata przedstawionego.

reżyseria: Mateusz Tymura

muzyka: Zbigniew Rusiłowicz

scenografia: Sylwia Maciejewska
występują:

Paula Czarnecka

Paulina Karczewska
Błażej Piotrowski

Zbigniew Rusiłowicz

Mateusz Tymura

Gródek 22.07.2022 g. 20:39

Borki 23.07.2022 g. 20:38

Supraśl 26.08.2022 g. 19:33