SPOTKANIE AUTORSKIE Z WOJCIECHEM KORONKIEWICZEM

19 listopada 2021 : 17:00 - 18:30

plakat spotkanie
Spotkanie autorskie z Wojciechem Koronkiewiczem – autorem książki pt. „Z Matką Boską na rowerze. Podróż do cudownych obrazów, ikon, świętych źródeł Podlasia.”
19 listopada (piątek), godz. 17.00
Gminne Centrum Kultury w Gródku
wstęp wolny!
Książka opowiada o niezwykłych miejscach Podlasia. Świętych źródłach i cudami słynących ikonach.
Czy w XXI wieku jest jeszcze miejsce na cuda? Książka miała znakomite recenzje w Przewodniku Katolickim i Przeglądzie Prawosławnym.
W ciągu kilku tygodni wspięła się na sam szczyt bestsellerów w kategorii Turystyka i Podróże. Jej fragmenty drukowano w Kanadzie i Australii.
Została przetłumaczona na język esperanto i wydana staraniem Białostockiego Stowarzyszenia Esperantystów.
__
Wojciech Koronkiewicz.
Urodzony w kwietniu 1969 roku. W Białymstoku. W rodzinie katolickiej. Ale Dziadek był prawosławny. Na parowozie jeździł jako maszynista. Jak Go Babcia zobaczyła – ślub w tydzień był.
Był Koronkiewicz poetą, dziennikarzem, filmy kręcił, w radzie miasta zasiadał. Ale też na budowie ciężarówki rozładowywał i rowy kopał koncertowo.
Mieszkał w Paryżu, Nowym Yorku i Warszawie. Ale wrócił. Gdzież jest bowiem lepiej niż tu?
Teraz jeździ rowerem, wyprowadza psy ze schroniska, pisze książki.

19 listopada 2021

Gminne Centrum Kultury w Gródku