NIEZGODA.JPG | TEATR POLSKA

7 listopada 2023 : 09:40

plakat niezgoda.jpg

(każdy spektakl trwa 1 godz. lekcyjną- 45 min)

7 listopada (wtorek) 2023
Miejsce: sala lekcyjna Szkoły Podstawowej w Gródku
WSTĘP WOLNY!

O spektaklu „niezgoda.jpg”:
—-
Ten spektakl NIE JEST o:
• roszczeniowych nastolatkach
• kontrowersyjnych tematach
• perspektywie dorosłych na świat młodych
Ten spektakl JEST:
• o tym momencie, gdy czujesz się niewidoczny/a dla innych
• o przyjaźni, która pojawia się znikąd
• o odpowiedzialności za swoje czyny
Historia chłopaka i dziewczyny – zwykłych nastolatków ze zwykłej szkoły. Może znasz tę dziewczynę, albo sama nią jesteś. Może jesteś tym chłopakiem, ale czasem ciężko Ci nim być.
Bohaterowie spektaklu wykrzykują swoje marzenia o buncie, opowiadają sobie skrywane dotąd tajemnice, a czasem tylko siedzą i gapią się w okno, jakby na coś czekali. „niezgoda.jpg” to spektakl, który opowiada o przyjaźni i o tym, kiedy czujesz, że ją tracisz; o różnicy między tym, kim jesteś, a tym, jak widzą Cię inni; o przekraczaniu granic i tych chwilach, które następują zaraz po, a których nie da się przewinąć wstecz, jak ulubionego kawałka z playlisty.
Spektakl powstał we współpracy z młodzieżą – jego istotną częścią były dwutygodniowe warsztaty z uczniami i uczennicami Szkoły Podstawowej nr 4 w Sosnowcu, stanowiące inspirację do powstania tekstu sztuki. Przedstawienie należy do nurtu „teatru w klasie” i jest grane w salach lekcyjnych, po to, żebyśmy mogli spotykać się z uczniami i uczennicami w naturalnym dla nich środowisku szkoły. Integralnym elementem pokazów są także warsztaty pedagogiczno-teatralne dla całej klasy, których celem jest zgłębienie tematyki spektaklu w atmosferze zaufania i twórczej współpracy.
Obsada: Natalia Bielecka, Paweł Charyton
Twórcy i pozostałe informacje:
Reżyseria
Justyna Łagowska
Tekst i dramaturgia
Daria Sobik
Ruch
Milena Czarnik
sprzęga
Działania pedagogiczno-teatralne
Agata Kędzia
Konsultacje psychologiczne