Ładowanie Wydarzenia

« All Wydarzenia

  • To event minęło.

MARATONY KRESOWE – GRÓDEK

26 maja 2019 : 10:00 - 16:00

REJESTRACJA: http://maratonykresowe.pl/?page_id=1777

REGULAMINY: http://maratonykresowe.pl/?page_id=6734

Najlepszy junior Polski, zwycięzca Półmaratonu Piotr Kryński (Volkswagen Samochody Użytkowe) tak podsumował ubiegłoroczny wyścig w Gródku: „organizatorzy Maratonów Kresowych postarali się o ciekawą trasę z paroma elementami technicznymi w postaci podjazdów, belek do przeskoczenia, oraz trawersów”. W tym roku na trasie na pewno znajdą się nowe odcinki ze wzniesieniami. Może przejedziemy też kilometrowym peronem z kostki brukowej wybudowanym w środku puszczy w czasach “zimnej wojny”. Co ciekawe nie był to jedyny taki peron w środku lasu. Mamy też nadzieję, że nie będzie takiej suszy jak rok temu.

Zapewne jednak zawodnicy zapamiętali z Gródka nie tylko sportową rywalizację. Najlepsi zawodnicy Półmaraton i Maratonu otrzymali wyjątkowe i unikatowe trofea, które przygotowane zostały przez Gminne Centrum Kultury w Gródku. Sześćdziesiąt sześć przepięknych, ręcznie malowanych dzieł sztuki z motywami kwiatowymi powstało dzięki talentowi i cierpliwości Pani Marii Mieleszko.

Niewątpliwie zapamiętany został też przebojowy występ “Prymaków”. Zespół, którego liderem jest Jerzy Ostapczuk – Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury, poderwał publiczność do tańca. Piosenki białoruskie, ukraińskie, rosyjskie i polskie niosły się donośnie nad zalewem Zarzeczany. Oprócz Prymaków wystąpiły zespoły Kazka, Jesienny Liść, Chutar, Rozśpiewany Gródek i Śpiewaj Dusza. Wyjątkowy muzyczny prezent sprawił dla wszystkich uczestników wyścigu Andrzej Honczar, który na boso, w serwisowym fartuchu wraz z Prymakami spontanicznie zaśpiewał przejmującą pieśń „Черный ворон”. A potem jakby nigdy nic udał się z powrotem do strefy rowerowego SPA Fenwicksa.

Dodatkowych atrakcji nie powinno zabraknąć także w tym roku, szczególnie że wyścig odbędzie się Dzień Matki. W amfiteatrze nie zabraknie pięknych melodii “na wschodnią nutę”. Wystartujemy ponownie nad zalewem w Gródku. Jest to idealne miejsce na wypoczynek. Przy letniej pogodzie można się tu opalać na piaszczystej plaży lub na molo. Jest również drewniana wiata do grillowania, a dzieci mogą się pobawić na placu zabaw.

Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmail

Szczegóły

Data:
26 maja 2019
Czas:
10:00 - 16:00
Wydarzenie Category:
Strona internetowa:
https://www.facebook.com/events/426969058043224/

Miejsce

Amfiteatr nad zalewem w Zarzeczanach
Zarzeczany
Gródek, Podlaskie 16-040 Polska
+ Google Map
214210
DD
dni
:
HH
godziny
:
MM
min
:
SS
sek

Już teraz!