KONCERT CHÓRU

10 maja 2019 : 17:00 - 18:00

Serdecznie zapraszamy na Koncert Chóru Kijowskiej Akademii Duchowej i Seminarium przy Ławrze Kijowsko-Pieczerskiej, który odbędzie się 10 maja 2019 r. o godz. 17.00 w cerkwi pw. Narodzenia NMP w Gródku.

WSTĘP WOLNY!

Chór Kijowskiej Akademii Duchownej i Seminarium przy Ławrze Kijowsko-Pieczerskiej
Kijów (Ukraina)
Dyrygent: archimandryta Roman (Podłubniak)
Kategoria: chóry akademickie

Chór powstał w 1989 roku, wraz ze wznowieniem funkcjonowania kijowskich szkół duchownych. Na bogaty repertuar chóru składają się dawne raspiewy: znamiennyj i stołpowoj, a także kompozycje rodzimych kompozytorów: D. Bortniańskiego, A. Wedela, P. Czesnokowa, K. Stecenki, A. Archangielskogo czy abp Jonatana (Jeleckich).
Chór regularnie bierze udział w socjalnych i charytatywnych projektach. Występuje w szpitalach, domach opieki, internatach dla dzieci niepełnosprawnych. Śpiewa podczas nabożeństw i państwowych uroczystości. Głównym zadaniem chóru jest jednak śpiew podczas nabożeństw pod przewodnictwem metropolity Ukraińskiej Cerkwi Prawosławnej Onufrego. Chór Kijowskiej Akademii Duchownej i Seminarium z powodzeniem występował na festiwalach w Szwajcarii, Gruzji, Estonii, Włoszech, Rosji i Polsce. W 2010 roku chór nagrał płytę z utworami pochodzącymi ze Świętej Liturgii.
Dyrygentem chóru jest archimandryta Roman (Podłubniak), wykładowca Kijowskiej Akademii Duchownej oraz członek Komisji Liturgicznej przy Świętym Synodzie Ukraińskiej Cerkwi Prawosławnej.

Program:
1. Małoje Sławosłowije – muz. A. Kastalskij
2. Iże Krestom – stichera na całowanie Krzyża; znamiennyj raspiew
3. Pokajanija otwierzi mi dwieri – muz. P. Czesnokow
4. Woskresienije Christowo widiewsze – muz. S. Rachmaninow
5. Błażen muż – melodia Ławry Kijowsko-Pieczerskiej
6. Stichera święta Zaśnięcia Przenajświętszej Bogurodzicy – melodia Ławry Kijowsko-Pieczerskiej
7. Jedin Swiat – melodia Ławry Kijowsko-Pieczerskiej
8. Christos Woskresie – troparion święta Paschy