MAŁA PASJA, CZYLI HISTORIA O PSIE PANA JEZUSA

12 kwietnia : 17:00 - 18:00

Zapraszamy do Gródka na niesowity spektakl, który gramy od 17 lat. „Mała Pasja, czyli historia o psie Pana Jezusa” to wyjątkowa uniwersalna historia o wielkiej przyjaźni pieska Burka i Jezusa… zrealizowana na podstawie apokryficznego fragmentu “Chłopów” Reymonta. Zagramy ją w Gminnym Centrum Kultury w Gródku (ul. A. i G. Chodkiewiczów 4 ) w piątek 12 kwietnia 2024 roku o godz. 17:00. Po spektaklu chętni mogą zostać na spotkanie z aktorami. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Dofinansowano ze środków budżetu Powiatu Białostockiego.
O spektaklu:
Scenariusz spektaklu został oparty na apokryficznym fragmencie CHŁOPÓW Władysława Reymonta i sprowadza się do opowieści, którą niespiesznie snuje biedny człowiek, ciągnący własnoręcznie wóz z całym swoim mizernym dobytkiem.
Intymna historia o własnym zagubionym piesku stopniowo przeradza się w opowieść o pierwszym udomowionym psie Burku, który, towarzysząc Jezusowi w jego wędrówkach po świecie, pogodził się z rodzajem ludzkim i już na zawsze został przyjacielem człowieka.
„Mała Pasja…” to subtelna, wzruszająca, a czasem też dowcipna historia, która dzięki harmonii użytych środków teatralnych staje się jednorodną w tonie, uniwersalną przypowieścią o ludzkim istnieniu, cierpieniu i wielkiej przyjaźni.
„Mała Pasja…” jest spektaklem impresaryjnym. Przedstawienie było grane na ponad 30 festiwalach w Polsce i Europie dla różnorodnej publiczności – zarówno dziecięcej jak i dorosłej. Spektakl pojawił się na kilkunastu profesjonalnych scenach w całej Polsce. W Białymstoku swoją premierę miał jeszcze w Teatrze Szkolnym białostockiej Akademii Teatralnej oraz na deskach Teatru Dramatycznego w Białymstoku. Przez blisko trzy lata był w stałym repertuarze legendarnego TEATRU WIERSZALIN z Supraśla.
Spektakl nagrodzony na 11 Międzynarodowym Festiwalu ZDARZENIA im. Józefa Szajny w Tczewie Nagrodą Specjalną – zaproszeniem do Rzymu na Roma Teatro Festival.
Czas trwania: 55 minut (bez przerwy) + 35 minut spotkanie i warsztaty
Scenariusz i reżyseria: Paulina Karczewska, Mateusz Tymura
Występują: Mateusz Tymura, Paulina Karczewska
Plakat: Lucjusz Sawicki