XXIV MIĘDZYNARODOWY FESTIWAL SIABROUSKAJA BIASIEDA

⭐️Zespół Souvenir
⭐️Lailand
⭐️Siostry Ostapczuk
⭐️Weronika Ptaszyńska & duet taneczny “Lamia”
⭐️Da się lubić – Koło Gospodyń Wiejskich “Kokoszki z przytupem” w Kopisku
⭐️Aleh.S.Band
⭐️Vena
⭐️Rozśpiewany Gródek
⭐️Jesienny Liść
⭐️Kalina
XXIV Międzynarodowy Festiwal Siabrouskaja Biasieda – amfiteatr nad zalewem w Zarzeczanach
Festiwal Siabrouskaja Biasieda to jedna z ważniejszych imprez kulturalnych prezentująca dorobek kulturowy regionu i twórczość ludową z głównym naciskiem na kulturę mniejszości białoruskiej.
„Po raz kolejny zapraszamy Państwa na wspólne biesiadowanie do gminy Gródek. Siabrouskaja Biasieda to wyjątkowe wydarzenia na terenie naszego województwa. Śpiew, muzyka, taniec oraz rodzinna atmosfera, to wszystko już 27 lipca nad zad zalewem w Zarzeczanach w gminie Gródek ” – mówi Magdalena Łotysz, Dyrektor Gminnego Centrum Kultury w Gródku.
Festiwal ma charakter koncertu połączonego ze wspólną zabawą, w której uczestniczą wykonawcy i publiczność. Nawiązuje do tradycyjnego, zakorzenionego w kulturze słowiańskiej, przyjacielskiego spotkania, na którym nie może zabraknąć muzyki, śpiewu i tańca.
Organizatorzy przygotowali również dla uczestników dwa konkursy z nagrodami. Konkurs na najsmaczniejszy tradycyjne pierogi – uczestnicy konkursu zmierzą się z przygotowaniem domowych pierogów. Kolejny konkurs jest skierowany dla najmłodszych w którym uczestnicy muszą wykonać pracę plastyczną pn. “Pocztówka z Biesiady”.
Podczas biesiady uczestnicy będą mieli możliwość skorzystania ze stoisk twórców ludowych i rękodzielników. Podobnie, swoje lokalne wytwory zaprezentują stowarzyszenia i koła gospodyń działające na terenie gminy Gródek. Wzorem ostatniego festiwalu, ponownie zostanie zorganizowana specjalna strefa kocykowa, która służyć będzie do swobodnego biesiadowania z własnym koszyczkiem i kocykiem.
Międzynarodowy Festiwal „Siabrouskaja Biasieda” również będzie można obejrzeć na żywo (online) z każdego zakątku Polski i świata poprzez kanał YouTube Gminnego Centrum Kultury.
🟢Organizatorzy: Gminne Centrum Kultury w Gródku, Gmina Gródek
🟢Patronat medialny: TVP3 Białystok, Radio Białystok, Radio Racyja, Radio Jard, Radio Orthodoxia, Wiadomości Gródeckie – Haradockija Nawiny;
🟢Sponsorzy: Nadleśnictwo Waliły, Bank Spółdzielczy w Białystoku / Oddział w Gródku, Chorten – Sklep Fresh Market, PPH “Wenus” Marek Klebus, Podlaski Kąsek;
__
Zrealizowano dzięki dotacji Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji.
Zadanie dofinansowane ze środków Powiatu Białostockiego.

Start:
27 lipca : 17:00