WERTEP 2020 w Gródku

30 lipca 2020 : 17:00 - 19:00

Międzynarodowy Festiwal Teatralny WERTEP zawita w Gródku! ???

? 30 LIPCA / czwartek /
Miejsce:
? plac przy Gminnym Centrum Kultury w Gródku
W programie:
? 17:00 (40″)
A3TEATR „Bałwanki” /PL/UA/
Bałwanki nie wiedzą czym jest słońce, ale chcą je odnaleźć i prosić, by ich nie roztopiło. Po drodze spotykają różne leśne zwierzęta: Wronę, Niedźwiedzia i Zająca. Czy Bałwankom uda się zobaczyć słońce? Co zrobi słoneczko? Wyruszcie z nami w podróż pełną przygód i przekonajcie się sami! Nie lękajcie się zimy w czasie lata, bo w upalne dni właśnie do zimy często tęsknimy! Spektakl grany przez dwóch aktorów lalkami i w żywym planie.
**spektakl „szeptany” / indywidualna audiodeskrypcją na żywo
? 18:00 (30″)
CIE ALSAND „Kulot” /FR/CHE/
Poznali się w szkole nowego cyrku. Zostali parą i specjalistami od bawienia ludzi i dzielenia się talentem cyrkowym. Żonglują dosłownie i w przenośni, śpiewają, wymyślają nowy język i bawią widzów na 100 sposobów. Opowiadają historię miłosną (prawie prawdziwą), która zakończyć się może nawet ślubem. Zobaczymy!
? 18:30 (30″)
CIE ALSAND „Ite Missa Est” /FR/
Kim jest dziwna postać: Millesime? Płaczącą, wdową, kapłanką? Jedno jest pewne: że ceremonia pożegnalna nie odbędzie się zgodnie z planem. Podążymy za kapłanką w powolnej procesji. Będziemy tak cicho, jak to tylko możliwe… Żaden hałas nie będzie tolerowany! A niektórzy zostaną wyznaczeni do zwijania czerwonego dywanu prowadzącego do… Koniec nie jest znany.
ZASADY UCZESTNICTWA W FESTIWALU:
?‍? dbamy o bezpieczeństwo swoje i innych uczestników
?‍? zakrywamy usta i nos maseczką
?‍? dezynfekujemy dłonie płynem dezynfekcyjnym – weźcie go ze sobą na wszelki wypadek!
?‍? zachowujemy odstęp 2 metrów – weźcie ze sobą kolorowy szalik lub chustkę i dbajcie o kolorowy, bezpieczny odstęp od osób, z którymi nie mieszkacie?
?‍? liczba osób na spektaklach jest ograniczona przepisami – decyduje kolejność przyjścia
?‍? przy wejściu otrzymacie opaski-wejściówki. Przy każdym spektaklu widzowie są liczeni
?‍? przepraszamy za utrudnienia i prosimy o wyrozumiałość. Bezpieczeństwo jest najważniejsze i jest OK!
WARTO WIEDZIEĆ:
? FESTIWAL ON-LINE
ponieważ liczba widzów oglądających spektakle w realu będzie mniejsza niż ilość sympatyków Wertepu, będziemy udostępniać wydarzenia w transmisjach internetowych
? MOBILNY PUNKT INFORMACYJNY
w widocznym z daleka namiocie będziecie mogli zasięgnąć informacji na temat bieżących wydarzeń festiwalowych oraz festiwalowych propozycji związanych z dostępnością
? SPEKTAKLE SZEPTANE
specjalnie z myślą o osobach, które z powodu problemów ze wzrokiem, słuchem, wzrostem mają utrudniony udział w wydarzeniach kulturalnych, przygotowaliśmy pomoc „szeptaczy” – czyli osób, które dyskretnie opowiedzą, co dzieje się w spektaklu „Bałwanki”, „Szafa Show”, a nawet „Jemioła&Szwed”; informacje w punkcie informacji festiwalowej
? SPACER PERFORMATYWNY
chcemy, by na Wertepie każdy czuł się dobrze i pewnie, by festiwal był wydarzeniem dostępnym – dlatego spektakle poprzedzone będą wprowadzeniem, a widzowie poinformowani o przebiegu działań festiwalowych
? HAJNÓWKA DOSTĘPNA
celem 30-miesięcznego projektu jest poprawa funkcjonowania Miasta Hajnówka w obszarze dostępności dla osób o szczególnych potrzebach poprzez wypracowanie, przetestowanie i wdrożenie nowego standardu świadczenia usług wraz ze zmianami w przestrzeni publicznej w obszarze kultury i turystyki we współpracy z partnerem włoskim z Matera
Organizator: Stowarzyszenie Kulturalne “Pocztówka”