Ładowanie Wydarzenia

« All Wydarzenia

  • To event minęło.

TEATR POLSKA: ONY

16 listopada 2018 : 17:00 - 18:15

1zł

Spektakl prezentowany w ramach programu Teatr Polska, 16 listopada 2018 r. w Gminnym Centrum Kultury w Gródku o  godz. 17.00. Bilety na spektakl w cenie 1 zł dostępne w GCK w Gródku w dniu 16 listopada 2018 r. Spektaklowi towarzyszą bezpłatne warsztaty „Teatr jako wehikuł”. Szczegóły poniżej.

 

ONY | spektakl Białostockiego Teatru Lalek

Cóż można napisać o „Onym?” Dla wszystkich tych, którzy przyzwyczaili się już do tekstów Marty Guśniowskiej, zabawnych, ciepłych baśni, poprzewracanych do góry nogami, „Ony” może być nie lada niespodzianką. Bo oto mamy baśń poetycką, liryczną – choć nie pozbawioną humoru – opowieść o życiu tytułowego Onego, którego poznajemy jako ośmiolatka, a rozstajemy się z nim u schyłku jego niezwykłego żywota.

Pełna niespodziewanych zwrotów akcji inscenizacja Jacka Malinowskiego, okraszona klimatyczną muzyką i scenografią autorstwa zadomowionych już w BTL litewskich artystów (Antanasa Jasenki i Giedrė Brazytė) to propozycja dla całej rodziny. Każdy, bez względu na wiek, odnajdzie w niej coś dla siebie – od zaskakujących przygód tytułowego bohatera, przez liczne zabawy słowem, aż po filozoficzną refleksję. Zapraszamy!

 „Liryczna opowieść o perypetiach Onego, którego losy śledzimy na przestrzeni całego jego życia.

Tekst sztuki stworzyła uzdolniona dramaturg młodego pokolenia Marta Guśniowska. Spektakl, mimo że został zrealizowany w konwencji teatru lalkowego, wcale nie jest skierowany wyłącznie do najmłodszych widzów. 

Jego filozoficzno-refleksyjnym wydźwiękiem dotyczącym przemijania zachwycą się również dorośli.

Na szczególną uwagę zasługuje kreacja aktorska Ryszarda Dolińskiego, który zachwyca sowim warsztatem nie tylko aktora lalkarza, ale także aktora dramatycznego. Na całokształt składają się ponadto klimatyczna, podkreślająca akcję muzyka, nienachalne projekcje multimedialne oraz pasujące do poetyckiej całości kostiumy i scenografia.”

z recenzji Komisji Artystycznej Programu Teatr Polska (adz)

 

ONY

autor: Marta Guśniowska

reżyseria: Jacek Malinowski

scenografia: Giedrė Brazytė

muzyka: Antanas Jasenka

multimedia: Mantas Bardauskas

obsada: Łucja Grzeszczyk, Ryszard Doliński, Michał Jarmoszuk

czas trwania: 70 minut

spektakl familijny

„Teatr jako wehikuł” | bezpłatne warsztaty dla młodzieży 12+

Po spektaklu (godz. 18.15) zapraszamy do udziału w bezpłatnym warsztacie „Teatr jako wehikuł”. Zajęcia, które poprowadzi edukator BTL Tomasz Damulewicz, będą dotyczyć języka i środków poetyckich użytych w spektaklu „Ony”.

Wiek uczestników warsztatu: 12+

Wstęp wolny, obowiązują zapisy. UWAGA! Liczba miejsc ograniczona.

Zapisy na warsztat przyjmujemy w GCK!

 

TEATR POLSKA to ogólnopolski program popularyzujący teatr i pozwalający zaprezentować jego różnorodne oblicze. Celem programu TEATR POLSKA docieranie z ofertą polskich teatrów poprzez zwiększenie ich mobilności i umożliwienie prezentacji spektakli w ośrodkach mających utrudniony dostęp do kultury. W ramach programu teatry instytucjonalne, samorządowe instytucje kultury i organizacje pozarządowe otrzymują dofinansowanie prezentacji spektakli w miejscowościach, w których nie ma teatru instytucjonalnego.

TEATR POLSKA organizowany jest od 2009 roku przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

 

ORGANIZATORZY:


PATRONI MEDIALNI:

 

 

Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmail

Szczegóły

Data:
16 listopada 2018
Czas:
17:00 - 18:15
Koszt:
1zł
Wydarzenie Category:

Miejsce

Gminne Centrum Kultury Gródku
ul. A. i G. Chodkiewiczów 4
Gródek, 16-040
+ Google Map
Telefon:
85 718 01 36

Już teraz!