ŚWIĘTO STRAŻAKA

27 kwietnia 2018 : 13:00 - 28 kwietnia 2018 : 13:00

Serdecznie zapraszamy na Święto Strażaka – 90-lecie Ochotniczej Straży Pożarnej w Gródku.

PROGRAM UROCZYSTOŚCI:

1300  – Zbiórka przed Urzędem Gminy. Przemarsz z orkiestrą dętą na plac przed remizą OSP w Gródku.  Rozpoczęcie uroczystości, w tym poświęcenie i przekazanie nowego samochodu ratowniczo-gaśniczego jednostce OSP w Gródku.

1500 – Festyn na gminnym targowisku przy ul. Chodkiewiczów:

• występy lokalnych zespołów z Gminnego Centrum Kultury w Gródku,
  • animacje i bezpłatne atrakcje dla dzieci (animatorzy, zjeżdżalnie, popcorn, wata cukrowa),
  • pokazy służb mundurowych,
  • konkursy,
  • wystawa zdjęć pn. „90-lecie OSP w Gródku,
  • darmowy bigos i grochówka dla uczestników

1800 – Potańcówka pod chmurką: występy gwiazd wieczory zespołów ZORKA i PRYMAKI.

W spotkaniu wezmą udział zaproszeni goście oraz strażacy z Litwy.

Organizatorzy: Wójt Gminy Gródek, Ochotnicza Straż Pożarna w Gródku oraz Gminne Centrum Kultury w Gródku.

Zakup nowego samochodu ratowniczo-gaśniczego oraz Święto Strażaka zostało dofinansowane w ramach projektu pn. „Wspólny Litewsko-Polski projekt – poprawa publicznej obsługi przeciwpożarowej”, współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego Programu Interreg V-A Litwa – Polska.

Start:
27 kwietnia 2018 : 13:00