POKAZ MODY “WCZORAJ SPOTYKA DZIŚ”

23 września 2018 : 14:00 - 17:00

Serdecznie zapraszamy na niecodzienne wydarzenie: „Wczoraj spotyka dziś”, które odbędzie się 23 września 2018 r. o godz. 14.00 na placu za Gminnym Centrum Kultury w Gródku.

Główną atrakcją będzie pokaz mody ale nie w blasku reflektorów i fleszy. Pokaz odzieży starej, sprzed lat, wykopanej ze strychów, często zapomnianej. Wyszywane i szyte ręcznie ubrania z duszą, które opowiadają dziś o “kiedyś” m.in. suknie ślubne, futra, sukienki, spódnice, bluzki, broszki, klipsy mają po prostu “to coś” co czaruje urokiem. Modelki, które wyjdą na wybieg z czerwonym dywanem to młodzież z tutejszej szkoły, uczennice 6-8 klasy Szkoły Podstawowej w Gródku ale też dorosłe kobiety i seniorki. Będą one przedstawiać kreacje z dawnych lat, ubrania z duszą – zapomniane. Pokażemy wiele ślubnych sukien, ubrań nawet z około 1880 roku. To wszystko udało nam się wspólnie zebrać w kilka miesięcy. Tytuł pokazu -WCZORAJ SPOTYKA DZIŚ – dlatego, że stylizacje będą głównie starodawne ale też pojawią się akcenty nowoczesności. Modelki będą miały makijaże i fryzury dobrane pod swoje stylizacje. W ten wyjątkowe wydarzenie zaangażowało się bardzo dużo firm i osób z naszej gminy i z Białegostoku robiąc to społecznie.

Dodatkową atrakcją będzie koncert muzyki poważnej w wykonaniu Serafina Skowrońskiego – młodego chłopaka, mieszkańca naszej gminy oraz Romana Tarasewicza – gitarzysty i wokalisty zespołu Archiwum z Michałowa, wieloletniego muzyka, który zagra dawne szlagiery muzyczne. Nie zabraknie również czasu na wspominki i opowieści. Będzie można obejrzeć wystawę starych fotografii oraz staroci. Każdy z uczestników spotkania będzie mógł posilić się regionalnymi potrawami tj. placki ziemniaczane czy babka ziemniaczana. Na najmłodszych czeka malowanie twarzy i dużo baniek mydlanych.

Wydarzenie odbędzie się w ramach inicjatywy Anny Gawlik – mieszkanki Gródka, projektantki mody, która wiele lat była we Włoszech. Jej inicjatywa jak kilka innych jest realizowana w ramach projektu „Inicjatywy lokalne w Gminie Gródek”, koordynowanego przez Gminne Centrum Kultury w Gródku.

23 września 2018

Gminne Centrum Kultury w Gródku