KUPALNOCZKA W ZAŁUKACH

23 czerwca 2018 : 17:00 - 24 czerwca 2018 : 01:00

Gminne Centrum Kultury w Gródku, Stowarzyszenie „Załuki nad Supraślą” oraz zespół „Kalina” zapraszają na coroczne święto wody, ognia, słońca i miłości – Noc Kupały – Kupalnoczka,  które odbędzie się 23 czerwca (sobota) o godz. 17.00.

Miejsce imprezy to tradycyjnie – pośród zieleni traw i lasu – plac szkolny w Załukach.

Uroczystość rozpocznie się przemarszem zespołów pod scenę ze śpiewem tradycyjnej pieśni ludowej „Kupalinka”. Następnie zaprezentują się zespoły folklorystyczne oraz estradowe z gminy i regionu, a także gościnnie, zespoły z Białorusi: Ćwiecień i Czobaty. Po barwnym korowodzie z obrzędem puszczania wianków na rzece Supraśl wystąpi zespół „Prymaki” Na zakończenie odbędzie się zabawa ludowa z zespołem „MaKsim” z Białegostoku.

Na uczestników imprezy czeka myśliwski poczęstunek przygotowany przez Zarząd Okręgowy PZŁ – bigos oraz Koła Łowieckiego “Podmuch” – dzik z rożna, a także stoiska artystów ludowych i gastronomia.

Dla najmłodszych nie zabraknie również atrakcji w postaci dmuchawców oraz innych sprzętów rekreacyjnych.

Organizatorzy: Gminne Centrum Kultury w Gródku, Stowarzyszenie „Załuki nad Supraślą” oraz zespół „Kalina”.

Zadanie jest współfinansowane przez Powiat Białostocki.

Patronat medialny: Radio Orthodoxia oraz Obcasypodlasia.pl.

GWIAZDY

ĆWIECIEŃ (BY)