KUAPLNOCZKA W ZAŁUKACH

22 czerwca 2019 : 17:00 - 23 czerwca 2019 : 01:00

Gminne Centrum Kultury w Gródku, Stowarzyszenie „Załuki nad Supraślą” oraz zespół „Kalina” zapraszają na coroczne święto wody, ognia, słońca i miłości – Noc Kupały – Kupalnoczka, które odbędzie się 22 czerwca (sobota) o godz. 17.00.

Miejsce imprezy to tradycyjnie – pośród zieleni traw i lasu – plac szkolny w Załukach.

Uroczystość rozpocznie się przemarszem zespołów pod scenę ze śpiewem tradycyjnej pieśni ludowej Kupalinka. Następnie zaprezentują się zespoły folklorystyczne oraz estradowe z gminy i regionu, a także gościnnie zespół „Ćwiecień” z Wołkowyska – Białoruś. Po barwnym korowodzie z obrzędem puszczania wianków na rzece Supraśl na scenie wystąpi zespół „GAJ”. Na zakończenie odbędzie się zabawa z zespołem „Dobryje Grajki”.

Podczas wydarzenia zostanie rozstrzygnięty konkurs na najsmaczniejsze ciasto.

Regulamin (pobierz)

Dla najmłodszych nie zabraknie również atrakcji w postaci dmuchawców oraz innych sprzętów rekreacyjnych.

Organizatorzy: Gminne Centrum Kultury w Gródku, Stowarzyszenie „Załuki nad Supraślą” oraz zespół „Kalina”.

Patronat medialny: Radio Orthodoxia, knyszynska.eu, oraz Wiadomości Gródeckie – Haradockija Nawiny.

Zadanie jest współfinansowane przez Powiat Białostocki.

Start:
22 czerwca 2019 : 17:00