OPIS DOSTĘPNOŚCI GMINNEGO CENTRUM KULTURY W GRÓDKU

Dojazd do GCK:

Ul. Aleksandra i Grzegorza Chodkiewiczów 4
16-040 Gródek, woj. Podlaskie

Dojazd komunikacją PKS Nova:
(odległość od przystanku do budynku GCK wynosi około 50 metrów)

Rozkład jazdy PKS Nova

Aktualny rozkład PKS NOVA znajdziesz TUTAJ.

Osoby z niepełnosprawnością ruchową:

PARKING – bezpośrednio przy GCK znajduje się 1 miejsce dla osób z niepełnosprawnościami

• Wejście główne:
    – 10 schodów, poręcze, schody wyłożone gumą antypoślizgową (guma znajduje się na brzegach schodów)
    – Przy schodach wejścia głównego do GCK została zainstalowana rampa wjazdowa umożliwiająca osobom poruszającym się na wózkach inwalidzkich swobodny podjazd. Drzwi otwierane ręcznie, posiadają przytrzymywacz.  Wejście główne prowadzi do holu głównego.
  • Winda– brak
  • Hol główny – przestronny, dostosowany do poruszania się na wózku inwalidzkim. Na holu znajduje się kącik dziecięcy (z krzesełkami i stolikami), automat do kawy i gorących napojów, aneks kuchenny (zmywarka, zlew, piekarnik), krzesła i stoły dla dorosłych. Z holu znajduje się wejście do WC dla osób z niepełnosprawnościami. Istnieje możliwość zorganizowania na holu warsztatów (np. plastycznych) dla osób z niepełnosprawnością ruchową. WAŻNE!! Z holu nie ma możliwości wjazdu na salę widowiskową i salę konferencyjną!!
  • WC dla osób z niepełnosprawnościami, o wymiarach 2,5m na 2,5 m. Szerokość framugi 100cm. W toalecie znajdują się poręcze przy WC i umywalce. W toalecie znajduje się specjalnie ustawione lustro. Toaleta jest czynna w godzinach otwarcia GCK
  • Sala widowiskowa – 176 miejsc siedzących, istnieje możliwość wjazdu wózkiem inwalidzkim od strony tarasu ( szerokość futryny ponad 100cm) Po wcześniejszej konsultacji z koordynatorem dostępności istnieje możliwość dowolnego ustawienia krzeseł.
  • Sala konferencyjna – 50 miejsc siedzących, istnieje możliwość wjazdu wózkiem inwalidzkim od strony tarasu (szerokość futryny ponad 100cm)

KOORDYNATOR DOSTĘPNOŚCI / KONTAKT

Osobą odpowiedzialną na udzielenie pomocy oraz informacji dotyczących dostępności GCK jest Magdalena Łotysz mlotysz@gckgrodek.pl lub kontakt telefoniczny: 857180136