KINO PLENEROWE: SLUMDOG

1 sierpnia 2020 : 20:30 - 22:30

Zapraszamy na kolejną edycję kina plenerowego nad zalewem w Zarzeczanach! Już 1 sierpnia o godz. 20.30 spotkamy się nad zalewem na wspólnym oglądaniu filmu pt. „Slumdog. Milioner z ulicy”. Film zostanie wyświetlony na dużym ekranie przy pomocy profesjonalnego sprzętu audiowizualnego.
WSTĘP WOLNY!
Całe spotkanie odbędzie się zgodnie z wytycznymi Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Osoby, które chcą zostać wpuszczone na teren wydarzenia mają nakaz noszenia masek ochronnych, utrzymywania dystansu od siebie – minimum 2m (nie dotyczy rodzin) oraz dezynfekcji rąk.
Opowieść o młodym chłopaku, który bierze udział w hinduskiej edycji “Milionerów”.
Reżyseria: Danny Boyle
Scenariusz: Simon Beaufoy
Gatunek: Dramat
Produkcja: Wielka Brytania
Premiera: 30 sierpnia 2008 (świat)
Film dostał 8 nagród Oscar, 53 inne nagrody i 39 nominacji.
Jamal, mieszkaniec slumsów Bombaju, w wieku 18 lat bierze udział w hinduskiej wersji “Milionerów”. Od finałowej wygranej dzieli go ostatnie pytanie, jednak zanim zdąży na nie odpowiedzieć, aresztuje go policja. Funkcjonariusze chcą się dowiedzieć jak chłopak może wiedzieć tak dużo. Jamal opowiada prawdziwą historię dzieciństwa, przemocy i miłości swojego życia. To ulica była jego szkołą. Szkołą przetrwania…
za: filmweb.pl

1 sierpnia 2020