Add some images first for Slideshow:1

W LUTOWYM WYDANIU "WG-HN"

03-02-2017

Drodzy Czytelnicy! Witamy się z Wami okładką ze zdjęciem pięknie ośnieżonego parku. Udało się uchwycić moment, kiedy szadź przycupnęła na drzewach. Trzeba przyznać, że nasz park jest bardzo fotogenicznym obiektem, nie tylko zimą, ale i o każdej porze roku. Pięknie prezentowały się w śnieżnej scenerii świąteczne dekoracje zgłoszone do konkursu ogłoszonego przez GCK  na Najładniejszą Bożonarodzeniową Dekorację Posesji na terenie Gminy Gródek (fotorelacja na ostatniej stronie gazety).

 

Lata 80. w Gródku. Czasy kolejek, kryzysu. Co pamiętamy? Jako uczennica gródeckiej podstawówki stałam w kolejkach głównie za asortymentem niespożywczym. Najczęściej w kiosku Ruchu (tym przy Urzędzie Gminy, bo kioski były dwa), księgarni i papierniczym. A sklepów w tamtych czasach nie brakowało. Jedynka, szóstka, sam, księgarnia, dwa kioski Ruch, sklep papierniczy, obuwniczy, odzieżowy, mięsny, rybny, tekstylny. No i sklepy spożywcze w każdej wiosce. W artykule „W sklepie brało się to, co było” powspominamy te trudne czasy z legendarnym octem na półkach.

W tym numerze proponujemy nowy cykl „Młodzi Zdolni” poświęcony młodym zdolnym ludziom z naszej gminy. Nie od dziś wiadomo, że należy promować takie osobowości. To na pewno ludzie z pasją, ale nie rezygnujemy z rubryki „Nasze pasje”. Na jej łamach pojawiały się już rozmowy z młodymi zdolnymi – z Kasią Kuźmicz, Krzysztofem Tarasewiczem, Patrycją Karłów. Ale wierzę w to, że jeszcze długo będziemy mieli o kim pisać w tych dwóch cyklach. A w tym numerze proponujemy rozmowę pt. „Smyczkowe siostry” z utalentowanymi muzycznie siostrami Magdaleną i Aleksandrą Abramowicz.

 

 

W tym numerze między innymi:

- Relacja i fotorelacja z Wieczoru Kolęd;

- Relacja z XXVI Sesji Rady Gminy Gródek;

- Informacja o pracy Wójta w okresie międzysesyjnym”;

- „Aktywne Seniorki”;

- „Wzornik zabudowy drewnianej – cz. IV”;

- Wieści z GCK: m.in. Rozmowa z Dyrektorem Jerzym Ostapczukiem;

- Wieści z Zespołu Szkół w Gródku;

- Kolejny odcinek „Okruchów Ziemi Gródeckiej” autorstwa Wiery Tarasewicz – „GRÓDEK I SPÓŁDZIELNIA MIESZKANIOWA”;

- Wieści z Nadleśnictwa: „Razem dla przyrody” i „Najlepsza wycieczka rodzinna”;

- „Dziewięć  pytań do dziadka” - Wywiad Aleksandry Jarockiej z dziadkiem Sergiuszem Jarockim;

- Rozmowa z Adamem Siemieńczykiem w ramach cyklu „Nasze pasje”;

- Kolejny odcinek cyklu Barbary Niczyporuk „W ogrodzie i kuchni” pt. „Byle do wiosny”;

- listy, porady, ogłoszenia, reklamy;

PS. Apel do Was: jeśli ktoś ma niepotrzebne archiwalne (z pierwszych ośmiu lat) numery „WG-HN”, bardzo proszę o  przyniesienie ich do redakcji. Chcielibyśmy odtworzyć całe archiwum, a jeszcze ciągle brakuje nam starych numerów. Zapraszamy do współpracy. Podpowiadajcie tematy, nadsyłajcie swoje zdjęcia, artykuły, listy do 20  lutego na adres dsulzyk@gckgrodek.pl

Miłej lektury! I do usłyszenia w marcu!

Dorota Sulżyk – redaktor naczelna WG-HN

 

 

 

GMINNE CENTRUM KULTURY


Gminne Centrum Kultury w Gródku

16-040 Gródek, ul. A. i G. Chodkiewiczów 4
Tel/fax 85 718 01 36
biuro@gckgrodek.pl

NIP: 966 18 94 163 REGON: 2001 399 73

BS Białystok O/Gródek
68 8060 0004 0390 0202 2000 0050
Projekt strony współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013. Oś. 4. Leader. Działanie 4.1/413 Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju (małe projekty)